Aukstie zvani – tas ir viegli

Kas katram pārdevējam uzdzen aukstus sviedrus? Protams, aukstie zvani. Zvanīt daudziem ir lielākās bailes un šausmas pārdošanas profesijā. Arī man tā bija un tā joprojām ir pat pieredzējušiem pārdevējiem, lai arī ne vienmēr to atzīst. Mums pat bija pašiem savs joks izveidojies: agresīva pārdošana igauņu stilā, kad sēžam un agresīvi gaidām, kad klients piezvanīs mums. Bet diemžēl klienti paši nezvana.

Arī manai komandai tā bija. Mēs, vadības komanda, sēdējām kādā vēlā vakarā un spriedām, kā lai “piespiež” pārdevējus tomēr paņemt rokās telefonus un sākt zvanīt, runāt tikšanās, aicināt klientus ciemos. Kad pēkšņi viena ideja noveda pie otras un tapa vesels koncepts. To pavisam vienkārši izdevās atrisināt uzbūvējot pārdošanas nodarbi ar spēļošanas elementiem.

Mēs to notestējām ar vienu komandu. Izcili rezultāti! 2 stundu laikā vairāk sarunātas tikšanās ar pavisam jauniem klientiem kā iepriekšējās 2 nedēļās kopā. WOW! Tad notestējām citā komandā citā valstī, rezultāts vēl labāks! Tā mēs ieviesām šo nodarbi kā iknedēļas pasākumu un mūsu tikšanās skaits, pārdošanas apjoms uzrādīja lielisku 10% pieaugumu KATRU MĒNESI! Pārdevēju prēmijas pavisam drīz pieauga nepieredzētos apjomos.

IMAG2494
Pirmais BOILER ROOM čempions Deivids (Lietuva)

Mēs nosaucām šo pasākumu par BOILER ROOM. Mēs to atkārtojām atkal un atkal 2 gadu laikā, noslīpējām, papildinājām un pievienojām papildus elementus. Novadījām arī dažiem no mūsu klientiem un partneriem un praktiski vienmēr BOILER ROOM nodrošināja izcilus rezultātus. Vienam klientam, kur bija 15 pārdevēji, 2 stundās izdevās sarunāt 144 jaunas tikšanās. Tad bija ļoti neticams skaitlis. Tas viss notika tepat Latvijā, ar pavisam vienkāršiem klientiem un pavisam normāliem un drosmīgiem pārdevējiem.

BOILER ROOM ir 2 līdz 6 stundu zvanīšanas sacencības ar ļoti konkrētiem noteikumiem, sarunas struktūru, sagatavošanos, vadītāju, uzskaiti un slepenu balvu. Vislielākais gandarījums ir uzvarētājam, arī pārējie ir tīri priecīgi un atbalstoši, jo pavisam ātri un efektīvi paveica ļoti vajadzīgu un līdz šim uzskatītu par nepatīkamu darbu – aukstos zvanus.  Tagad varēja jau gatavoties pilnajai nedēļai ar tikšanās ar jauniem klientiem.

Tas viss skan pavisam neticami? Hmm. Izaicini mani, pats sevi un savu komandu un rezultāti pārsteigs!

Mani sauc Vigants Lesausks, esmu praktiskas pārdošanas treneris. Ja arī Tavai komandai noderētu iemācīties efektīvi veikt aukstos zvanus, nevelc garumā: vigants@usales.lv vai 29129393.

Published by

Vigants Lesausks

Pārdošanas treneris un konsultants ar 18 gadu pārdošanas pieredzi. Autors 2 grāmatām: "Alise. Uzņēmējas stāsts" un "Pārbaudes laiks. Pārdevēji arī baidās"

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s